Автоматичні вимикачі

Автоматичний електричний вимикач (автомат) являється комунікаційним електричним пристроєм, який призначений для проведення електричного струму у нормальному режимі і також для автоматичного захисту електричних мереж і приборів від аварійних режимів які можуть з’явитись від короткого замикання, перенавантаження електрики, зниження або зникнення електричного струму, змінення напрямку струму,  виникнення магнітного поля і інших чинників.

Електричні автоматичні вимикачі завдяки своєї простоті та зручності, безпеці обслуговування і надійності в безпеці  від  коротких замикань ці апарати широко застосовують у електричних установках малої та середньої  потужності.

Автоматичні вимикачі відносять до комунікаційних апаратів ручного керування, але деякі з них мають електромагнітний або електрорухомий привід, що дає можливість управляти даними вимикачами на відстані.

Принцип дії автоматичного вимикача

Вимикаються автомати зазвичай вручну, а при порушенні нормального режиму використання (зміна навантаження) – він вимикається автоматично.
Дивіться також: Силові вимикачі