Електрообладнання

Промислове електробладнання, його типи та застосування 
Для організації високоякісного та безперебійного технічного процесу будь-якого підприємства необхідним є надійне електрообладнання. Актуальною на сьогодні все ще залишається потужна модернізація обладнання багатьох українських підприємств.


Промислове електрообладнання – це сукупність різноманітних механізмів, які функціонують за допомогою електроенергії, покращуючи рівень виробничого процесу.

Відтак, усе промислове електрообладнання умовно можна розділити на такі типи :

·         Вимірювальні пристрої – група обладнання, яке відповідає за контроль напруги и силу струму. Сюди, як правило, відносять вольтметри, амперметри, осцилографи, тощо. Пристрої ефективно допомагають виявити навіть найменші відхилення і відновити якісну роботу.

·         Силові трансформатори. Таке обладнання призначене для перетворення змінної напруги та струму – зниження чи підвищення.

·         Електродвигуни – пристрої однофазного та трифазного включення, що лежать в основі більшості електромеханізмів на підприємстві.

·         Високовольтне обладнання – особлива категорія обладнання, яка використовується у промисловій енергетиці, на заводах і фабриках, шахтах. Список обладнання включає високовольтні трансформатори, підстанції, ізолятори, розподільні пристрої та ін.

Будь-яке обладнання проектується та монтується згідно нормативного документу ПУЕ – правил улаштування електроустановок. На сьогодні в Україні діє п’яте видання правил, зміни до якого востаннє були внесені влітку цього року.

Вкрай важливо проводити регулярний контроль усього промислового електрообладнання, який в майбутньому допоможе уникнути серйозних несправностей та забезпечить цілковиту безпеку робочому персоналу.